Kolejna adwentowa świeca zapalona na wieńcu pokazuje, że  jesteśmy coraz bliżej świąt Narodzenia Pańskiego. Niech nasze oczekiwanie na ten czas ma również wymiar duchowego przygotowania na ostateczne przyjście Chrystusa, abyśmy z czystym sercem stanęli przed Nim z radością. Bądźmy wytrwali i ufni. Czekamy na Tego, który przyniesie nam zbawienie.

III  Niedziela ADWENTU   – GAUDETE – 15.12.

 • Kolekta na potrzeby parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 • Msza św. chrzcielna o godz. 15.00.
 • Nabożeństwo adwentowe  o godz. 16.00.

Wtorek – 17.12

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

Czwartek – 19.12

 • Legion Maryi zaprasza na modlitwę za kapłanów po porannej  Mszy św. do kościoła.
 • Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed świętami od godziny 16.30.
 • Roraty o godz. 17.00. 

Piątek – 20.12

Zapraszamy na godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia Bożego.


Sobota – 21.12

Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania o godz. 17.00.


IV  Niedziela ADWENTU – 22.12

Kolekta na potrzeby parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Nabożeństwo adwentowe  o godz. 16.00.


Ogłoszenia ogólne

 • Odwiedziny chorych i starszych parafian w poniedziałek 23 grudnia br. w godzinach porannych (po Mszy św. porannej). Prosimy ich zapisać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania
 • Zachęcamy parafian do już wcześniejszego korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed świętami. W tym tygodniu Sakrament Pokuty – Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Nie zostawiajmy sprawy sumienia na ostatni moment.
 • Już dziś informujemy, że Spowiedź w dniu 23 grudnia (poniedziałek) będzie od 15.00 do 18.00.  oraz w Wigilię od 8.30 do 11.00
 • Zapraszamy na Roraty wszystkie dzieci z lampionami wraz z rodzicami.  Roraty w godzinach – poniedziałek – piątek o 6.30, natomiast w czwartki o 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 • W kancelarii parafialnej można nabyć bilety na koncert: „Betlejem w Spodku”, który odbędzie się w dniu 28 grudnia 2019r. o godz. 18.00. Bilety w cenie 50 zł. Do biletów jest dołączona najnowsza  płyta CD z koncertów z kolędowania w latach ubiegłych.  Zapraszamy
 • Po Każdej Mszy św. niedzielnej Wspólnota Dzieci Maryi naszej parafii  zaprasza na Świąteczny Kiermasz do przedsionka kościoła. Dochód będzie przeznaczony na rekolekcje zimowe dla dzieci. Serdecznie  Zapraszamy.
 • W przedsionku kościoła można także  nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 17. Zachęcamy do kupna.
 • W przedsionku kościoła lampiony Roratnie w cenie 18 zł., Kalendarze Parafialne na Rok 2020 w cenie 7 zł. oraz opłatki (ofiara dowolna), świece Caritas małe i duże
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: jak kardynał Krajewski zmienił rzymski pałac w dom dla ubogich; o tym, jak rodziło się kapłańskie powołanie papieża Franciszka oraz wiele innych ciekawych artykułów..  Jest także do nabycia nowy numer Wiadomości Parafialnych.