6.05. – Niedziela 6 Wielkanocna

• Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  • 16.oo – Nabożeństwo majowe
  • 20.45 – Apel Jasnogórski

7.05. – Poniedziałek

• 7.30 – Dzień modlitwa o urodzaje – modlitwa przy krzyżu na ul. Kościelnej

8.05. – Wtorek – Uroczystość św. Stanisława bpa i męcz.

• 7.30 – Dzień modlitwa o urodzaje – modlitwa przy krzyżu na cmentarzu
  • 17.3o – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

9.05. – Środa

• 7.30 – Dzień modlitwa o urodzaje – modlitwa przy krzyżu przy kościele

10.05. – Czwartek

• Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów po porannej Mszy Św. w kościele
  • 17.oo – Msza Św. szkolna
  • 17.3o – Nabożeństwo majowe

11.05. – Piątek

• Nowenna do Ducha Św.
  • 15.oo – Godzina Miłosierdzia – nabożeństwo
  • 17.3o – Nabożeństwo majowe
  • Oaza naszej parafii zaprasza na spotkania młodych ludzi w piątek po Mszy Św. wieczornej

12.05. – Sobota

• Nowenna do Ducha Św.
  • 9.oo – Wspólnota ministrantów zaprasza wszystkich młodych ludzi, którzy pragną służyć przy Ołtarzu Pana na swoje spotkania do salki ministranckiej
  • 11.oo – Dzieci Maryi zapraszają na swoje spotkania do salki
  • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania
  • 17.3o – Nabożeństwo majowe

13.05. – Niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

• Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  • 9.3o – Msza Św. w intencji zmarłych hutników, prosimy zapisywać w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania
  • 11.oo – Dzień I Komunii Świętej dla uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w kościele Dobrego Pasterza. Dzieci i ich Rodziców polecamy w modlitwie parafian
  • 16.oo – Nabożeństwo majowe i Nowenna do Ducha Świętego
  • 20.45 – Apel Jasnogórski

Od dziś diakoni WŚSD w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami kapłańskimi – polecamy ich naszym modlitwą.

W miesiącu maju nabożeństwa majowe w dni powszednie na godz. 17.30 a w niedziele i uroczystości o 16.00. W niedziele i uroczystości zapraszamy na Apel Jasnogórski na 20.45. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 zapraszają na VII Mega Festyn Szkolno – Wojskowy. Przewidziano wiele atrakcji, m.in. pokaz musztry paradnej w wykonaniu klasy mundurowej II LO, która zwyciężyła w Wojewódzkim Turnieju, oraz pokaz wojskowych wozów bojowych. Szkoła zaprasza także na bezpłatną degustację wojskowej grochówki. Festyn odbędzie się w piątek, 11 maja w godzinach od 16:00 do 19:00 na terenie ZSO2 przy ul. Sudeckiej 5.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: mnóstwo pytań, łez i poczucia absurdu – o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnym dziecku Alfiem, którego historia zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie; „nie o prezenty tu chodzi”. Znane osoby opowiadają jak przygotowały swoje dzieci do Pierwszej Komunii Świętej; w ramach rozpoczynającego się w „Gościu” cyklu, „Ojcowie Niepodległości” – prezentujemy postać Wojciecha Korfantego. oraz wiele innych ciekawych artykułów.