2.06. – Niedziela UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

• Kolekta na potrzeby archidiecezji – sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry – pomnika historii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • 16.oo – Nowenna do Ducha Świętego

3.06. – Poniedziałek – Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

• Z racji pierwszego poniedziałku zapraszamy na Nowennę do Ducha Świętego po porannej Mszy św.

4.06. – Wtorek

• 17.3o – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z Nowenną do Ducha Świętego

5.06. – Środa – Wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz.

• Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na godz. 16.00 na modlitwy do kościoła.

6.06. – I Czwartek miesiąca

• Nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonna, misyjne zostanie odprawione po porannej Mszy św.
  • Po nabożeństwie Legion Maryi zaprasza na modlitwy za kapłanów.
  • Nowenna do Ducha Świętego
  • Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

7.06. – I Piątek miesiąca

• Nabożeństwo do NSPJ zostanie odprawione po porannej Mszy św.
  • 15.oo – Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • Nowenna do Ducha Świętego
  • Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

8.06. – Sobota – Wspomnienie św. Jadwigi, królowej

• Nowenna do Ducha Świętego
  • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania
  • Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych  o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

9.06. – Niedziela UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

• Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • 16.oo – Nabożeństwo do Ducha Świętego

• Informacja dla Pielgrzymów do Krakowa: zbiórka  o godz. 7.15  a wyjazd o godz. 7.30 z parkingu obok kościoła. Za powstałą zmianę przepraszamy.
  • Kancelaria parafialna we wtorek 4 czerwca będzie nieczynna z powodu pielgrzymki do Krakowa. Będzie za to czynna środę  5 czerwca w godzinach ( według porządku wtorkowego)
  • Prośba do Wszystkich Mieszkańców. Co roku najmłodsi mieszkańcy Świętochłowic mogą za darmo mieć budowane  place zabaw przy szkołach. Taką możliwość daje znana wszystkim firma NIVEA.
    W tym roku, jako jedyna szkoła w mieście – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 – zgłosił udział w projekcie PODWÓRKO TALENTÓW. Konieczne jest jednak wsparcie mieszkańców miasta. Wszystkie szczegóły na plakatach na wywieszonych z w gablotach.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: męski komentarz do aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce; nieznane przemówienie Jana Pawła II wygłoszone w ojczyźnie; specjalny dodatek poświęcony historycznej pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny, a w nim kulisy organizacji i przebiegu, oraz wspomnienia organizatorów i uczestników  oraz wiele innych ciekawych artykułów. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
  • Czerwcowe wydanie Wiadomości Parafialnych ukaże się, w niedzielę 16 czerwca w 30 dzień po śmierci, naszego ukochanego Śp. Ks. Kanonika Jana Gacki. Jeśli ktoś z parafian chciałby podzielić się osobistymi refleksjami, wspomnieniami i zdjęciami związanymi z osobą Ks. Kanonika prosimy by dostarczyć materiały do Zakrystii najpóźniej do 9 czerwca.